Kinga Stanisławska

KS

Kinga Stanisławska

Partner Zarządzający i Założyciel Experior Venture Fund

Kinga jest Partnerem Zarządzającym i Założycielem Experior Venture Fund, odpowiedzialnym za całokształt działalności Funduszu, w tym za pozyskiwanie i selekcję projektów, budowanie wartości i doradztwo w zakresie inwestycji, nadzór nad procesami  wyjścia z inwestycji nadzór nad pozyskiwaniem finansowania dłużnego przez spółki portfelowe oraz relacje z  inwestorami prywatnymi oraz Krajowym Funduszem Kapitałowym.

Kinga od 17 lat zajmuje się inwestycjami, bankowością i finansami.  Jej doświadczenie obejmuje bezpośrednie inwestycje kapitałowe (private equity, mezzanine), jak również  bankowość inwestycyjną (fuzje i przejęcia,  pozyskiwanie finansowania w formie emisji giełdowych, privat equity, finansowania dłużnego poprzez kredyty oraz emisje papierów dłużnych) oraz nadzór inwestycyjny. Obecnie zasiada w Radach Nadzorczych spółek XTRF Management Systems, Tourmadica oraz iTaxi.
Wcześniej była globalnym szefem telekomów, mediów oraz IT w Raiffeisen Investment w Wiedniu od 2007 do 2009. Pracę w bankowości rozpoczynała w Salomon Smith Barney (Citigroup, Londyn), następnie zajmowała pozycję Managera w ING Barings (Londyn). W latach 2001-2007 jako Principal w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (Londyn i Warszawa) była odpowiedzialna za inwestycje w akcje i udziały na rynku prywatnym i publicznym, co-inwestycje z innymi funduszami PE oraz finansowanie strukturyzowane z sektora telekomów, mediów, nowych technologii oraz infrastruktury. Dodatkowo zajmowała się nadzorem właścicielskim nad wybranymi spółkami giełdowymi, w których inwestorem był EBOR.

Kinga jest również Wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) oraz aktywnie wspiera kobiety w biznesie. Jest mentorem w Vital Voices i Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet.